Zajímá vás koktavost a situace, které lidé s koktavostí zažívají?

Filip: „Zajímá vás koktavost a situace, jež lidé s koktavostí zažívají? Rádi byste se o této problematice dozvěděli více? V aktuálním čísle Listů klinické logopedie (LKL) nám byl publikován článek Vyhýbavé chování v komunikaci dospělých osob s koktavostí, jehož autorkou je PhDr. Renata Mlčáková, Ph.D. ve spolupráci s nynější studentkou Univerzity Palackého v Olomouci (dále též UP) Vendulou Hurtovou a dvěma absolventy UP Mgr. Filipem Mikeskou a Mgr. Karlem Tlamychou. Všichni tři jsou členy CPSSP a do jisté míry se s koktavostí potýkají dnes a denně již od svého dětství. V článku se mimo jiné dozvíte informace o metodách logopedické intervence u dospělých osob s koktavostí a stejně tak i nastínění vývoje koktavosti v čase díky dlouhodobé terapii, zejména tzv. tvrdé terapii, pod vedením PhDr. Renaty Mlčákové, Ph.D.“

MLČÁKOVÁ, Renata; MIKESKA, Filip; HURTOVÁ, Vendula a Karel TLAMYCHA. Vyhýbavé chování v komunikaci dospělých osob s koktavostí. Listy klinické logopedie. 2021, roč. 5, číslo 1, s. 41-55. ISSN 2570-6179. DOI: 10.36833/lkl.2021.014 Dostupné z: https://casopis.aklcr.cz/pdfs/lkl/2021/01/07.pdf