Vnímám svět jinak, přesto v něm žiju s vámi…

Milí studenti, drazí kolegové,

rádi bychom Vás pozvali na výstavu s názvem „Vnímám svět jinak, přesto v něm žiju s Vámi“. Výstava se bude konat v Galerii Šantovka v Olomouci od 4.5.2022 do 27.5.2022.

Tto výstava si klade za cíl osvětu v oblasti poruch autistického spektra (PAS). Fotografie, které na výstavě uvidíte vytvořili studenti ateliéru Reklamní fotografie FMK UTB ve Zlíně pod vedením fotografa Jana Jindry. Výstava obsahuje soubor 28 fotografií osob s poruchou autistického spektra i bez ní a panely s fotografiemi jsou doplněny o větu, jež charakterizuje člověka, který je na ní. Poselství výstavy je jasné – osoby s PAS se na první pohled nijak neliší od většinové společnosti, jen vnímají svět trochu jinak. Tomu bychom se měli pokusit porozumět.

Myšlenka o výstavě vznikla v létě minulého roku, kdy začala i spolupráce zlínské umělecké fakulty a organizace Za Sklem o.s. – Zlín, která ve Zlíně, Olomouci, Praze a Brně pomáhá lidem s poruchou autistického spektra (PAS) a jejich rodinám.

Přejeme vám příjemnou podívanou 😉

Tým CPSSP.