Ruší mě prostředí a/nebo lidé

Máš dost času na učení, máš vytvořenou strategii jak se učit, ale jakmile k tomu usedneš, nedokážeš se soustředit a vše kolem Tě rozptyluje, nebo máš rušného spolubydlícího, který Ti neposkytuje dost klidu na učení? Zde nalezneš tipy, jak si upravit pracovní prostředí, aby ses lépe mohl lépe soustředit, nebo kam bys mohl jít, abys měl na učení více klidu.

Organizace pracovního stolu

Tvé cíle organizace pracovního stolu:

• určit si, které věci budete mít na stole
  • vytvořit si místo pro práci na PC a dostatečné místo pro práci s papíry
  • na konci dne stůl uklidit

Když je na stole nepořádek

• nemáš místo na samotnou práci
  • pozornost věnuješ materiálům a úkolům, které jsou nahoře
  • ztrácíš přehled, zapomeneš, jaké materiály jsou vespod
  • ztrácíš čas a energii při hledání materiálů

Na pracovním stole si nech jek věci, které používáš denně.
Ostatní věci si ulož tak, aby byly po ruce.

Věci, které bys měl mít stále po ruce, tedy na stole:

• diář
  • zápisník, nebo papír velikosti A4 na poznámky (místo spousty lístečků, které můžete lehce poztrácet)
  • nalepovací papírky na poznámky, které můžeš umístit na materiály
  • telefon, mobil (využij režim soustředění, který Ti ztlumí sociální sítě)
  • psací potřeby (Měj na paměti, že nepotřebuješ 8 propisek, 10 tužek a spoustu barevných zvýrazňovačů. Většinou stačí 2 propisky, 2 tužky, 6 zvýrazňovačů. Zbytek dejte do zásuvky.)
  • věci k projektu, na kterém právě pracuješ

V blízkosti stolu:

• místo pro projekty, na kterých pracujete během dne, ideální jsou do sebe zasouvací zásuvky
  • místo pro materiály, které se vám během dne sejdou; vyčleňte pro ně jednu zasouvací zásuvku, na konci dne materiály roztřiďte do složek
  • osobní, inspirativní věci (Umístění osobních věcí na pracovním stole je v některých firmách považováno za neprofesionální. Pro mnohé jsou však osobní předměty, talismany, inspirativní fotky či cokoliv dalšího zdrojem motivace nebo relaxace. Pokud to nepřeženete, mohou být tyto předměty zajímavým doplněním vaší osobnosti. Hranice vhodnosti či nevhodnosti je dána jejich množstvím.)

Na konci pracovního procesu si naplánuj čas na uklizení materiálů na stole. Udělej to ještě před samotným plánováním dalšího dne, protože roztříděním dokumentů zjistíš, jaké případné úkoly z nich vyplývají, a můžeš je rovnou zařadit do denního programu.

Jak udržovat pořádek:

• materiály v rychlosti roztřiď do kategorií: vyhodit, rozdat, přečíst, archivovat, zpracovat
  • projekty, na kterých již nebudeš pracovat, založ
  • ukliď ze stolu předměty, které se tam během dne nahromadily a ponechej si pouze ty, které denně používáš
  • připrav si stůl na další pracovní den
  • vytvoř si z úklidu pracovního stolu návyk

Pokud problém nespočívá v úpravě prostředí na stole, ale potřeboval bys prostředí úplně změnit, ať už z důvodu spolubydlících, nebo prostě jen bys rád udělal nějakou změnu a chtěl se učit někde jinde, tady jsou naše tipy, kde v Olomouci najdeš klidná místa, jako dělaná pro studium.

Knihovny

Studovny

Studovny na kolejích

• kolej Generála Svobody (Šmeralova 12, Olomouc)
  • kolej J. L. Fischera (Šmeralova 10, Olomouc)
  • kolej Bedřicha Václavka (Šmeralova 8, Olomouc)
  • kolej Šmeralova (Šmeralova 6, Olomouc)
  • kolej 17. listopadu (17. listopadu 54, Olomouc)
  • kolej Neředín I (tř. Míru 644/113, Olomouc)
  • kolej Neředín II (U Letiště 14, Olomouc)
  • kolej Chválkovice (Na Zákopě 543/26, Olomouc)

Jazyková, skupinová, individuální studovna

Noční studovna

Čajovny

Olomoucké parky

• Smetanovy sady
  • Rudolfova alej
  • Čechovy sady
  • Bezručovy sady
  • Botanická zahrada Olomouc a rozárium
  • Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UP
  • park pod dómem sv. Václava
  • park Na Střelnici
  • park pod letním kinem

Citace:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce consectetuer risus a nunc. Vivamus porttitor turpis ac leo. Aliquam ornare wisi eu metus. Nullam eget nisl. Aenean vel massa quis mauris vehicula lacinia. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit. Pellentesque ipsum. Proin mattis lacinia justo. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Praesent in mauris eu tortor porttitor accumsan. Suspendisse sagittis ultrices augue. Etiam bibendum elit eget erat. Pellentesque pretium lectus id turpis. Nullam at arcu a est sollicitudin euismod. Fusce dui leo, imperdiet in, aliquam sit amet, feugiat eu, orci. Sed convallis magna eu sem. Nulla non lectus sed nisl molestie malesuada. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos.