Jak vytěžit z textu maximum – naučte se strategii SQ3R

Skripta, učebnice, články, studijní texty kam se podíváš. Ale jak z nich dostat maximum užitečných informací a nečíst je stále dokola? Jaký je rozdíl mezi výpisky a výtahem? Co si počít s klíčovými slovy a jak souvisí s nadpisem? Pokud jste i vy někdy vynakládali nemalé úsilí na naučení látky, stále jste ji omílali dokola, učení už bylo únavné a výsledek nevalný, pak se přijďte seznámit se strategií SQ3R.

Chce to jen malý trénink a žádný studijní materiál nebo zadání u zkoušky už vás nevyleká! Strategie SQ3R je hojně využívána v anglicky mluvících zemích, odtud také její název. Co se pod ní přesně skrývá a jak se strategií pracovat, aby se co nejvíce vyplatila, vám ukážeme na kurzu.

Každý účastník dostane podpůrné studijní materiály týkající se práce s tištěnými informacemi.

Pro praktické vyzkoušení strategie SQ3R a dalších studijních tipů je vhodné si připravit vlastní libovolný tištěný studijní materiál, který znáte (max. 1-2 listy textu nebo tabulku, popřípadě jinak zpracované informace).

Pokud budete mít zájem se do kurzu přihlásit, prosím, potvrďte svoji účast na e-mail monika.smolikova@upol.cz. Kapacita míst je omezena na 20 účastníků, takže si pospěšte, než bude kurz zaplněn.

P.S. Kurz je pro studenty se specifickými potřebami zdarma