Jak jsme se měli v Lehote pod Vtáčnikom ;)

Milí kolegové a drazí studenti,

letos jsme mohli (konečně po covidových průtazích) být součástí workshopů pro děti ze Základní školy v Lehote pod Vtáčnikom. Měli jsme se krásně, ale co Vám budeme říkat my. Raději si přečtěte komentář Lucie z 5. třídy, která nám o akci napsala tohle:

20.4. 2022 do ZŠ v Lehote pod Vtáčnikom prišli ľudia z Českej univerzity Palackého v Olomouci. Najprv som si myslela, že sa tá návšteva bude týkať iba školstva, no potom som zistila, že nám budú ukazovať a prezentovať ako žijú postihnutí. Tak ma to dojalo, že mi skoro sánka spadla. V skratke som bola celá dojatá. Za mňa to bol ten najlepší deň v školskom roku. Mali sme ísť na rôzne stanice: Nevidiaci, hluchý, paraolympiáda a nechodiaci. Najprv sme išli na stanicu pre nevidiacich. Nakreslili sme si tam rôzne obrázky a dali ich do takej zvláštnej tlačiarne. Ja som nakreslila  dom, a keď to prešlo tou tlačiarňou, tak keď som si zavrela oči a prešla som si po tom obrázku hneď som vedela čo to je. Ďalej sme si mohli vyskúšať Braillovo písmo. Napísala so si na stroji čo vytváral Braillovo písmo rôzne písmená a moje meno. Mohli sme si tam taktiež vyskúšať hrať naslepo aj človeče, pexeso, hádzať si loptu v ktorej bola umiestnená rolnička a tak ďalej. Ďalšia stanica bola paraolympiáda. Samozrejme sme išli do telocvične, kde nám pani učiteľka ukazovala rôzne hry ako napr.: Carling, Parahokej… Ďalšia stanica bola pre nechodiacich. Vozili sme sa na vozíkoch, kreslili sme ústami či nohou a pozerali sme video v ktorom bolo o vozíčkoch a vozíčkaroch. Pred nami boli ešte dve stanice. Prvá bola VD- virtuálna realita a mohli sme aj chodiť aj ako slepý, s tými paličkami.

Lucia 5.ročník

A podívejte se, jak jim to šlo 😉