Přírodovědecká fakulta Budova 51


INTERIÉR A VSTUP

Objekt je vzdálen 180 m od vyhrazeného parkovacího stání (1), které je vpravo před vrátnicí. Na vrátnici je okénko ve výšce 110 cm a je možné zde získat veškeré potřebné informace k areálu Šlechtitelů.  Objekt je vzdálen 260 m od nejbližší zastávky MHD. Přístupová cesta k objektu je z asfaltu a zámkové dlažby (chodník vedoucí od autobusové zastávky). Přístup k hlavnímu vstupu je bezbariérový, mírný podélný sklon 1,2°, povrch zámková dlažba. Hlavní vstup je tvořen volně přístupnými dvoukřídlými dveřmi s mechanickým otevíráním ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 100 cm. Nalevo se nachází zvonek s interkomem ve výšce 126 cm (odsazení od rohu 10 cm). V zádveří napravo je přímé schodiště o šířce 120 cm s madlem na levé straně ve výšce 110 cm. Nalevo jsou dveře o šířce hlavního křídla 90 cm pro průchod do interiéru. Interiér celé budovy je bezbariérový, bez překážek. Chodby jsou dostatečně široké, hladká podlaha. V přízemí po vstupu do interiéru vlevo se nachází odpočinková zóna pro studenty s výškou stolku 55 cm.

Výtah se nachází vpravo v přízemí, je volně přístupný s automatickými posuvnými dveřmi do strany (průjezdová šířka 120 cm). Výtah spojuje všechna patra budovy (0.–2.NP) s dojezdem na hlavních podestách. Výška tlačítka na přivolání výtahu je 100 cm, vystouplý reliéf i značení Braille. Klec je neprůchozí s šířkou 140 cm a hloubkou 200 cm. Ve výtahu je madlo ve výšce 100 cm a sedátko funkční ve všech polohách ve výšce 50 cm (ovládání na dosah). Ovladače uvnitř klece jsou na pravé straně vzdálené od nejbližšího roku 46 cm a ve výšce 117 cm. Ovladače mají vystouplý reliéf i označení Braille. Pokyny a zvonek na havarijní službu jsou ve výšce 130 cm. Výtah poskytuje fonetické i akustické hlášení.

K budově se ze zadní strany napojuje skleník (řadíme k interiéru). Vstup do levé části skleníku je zajištěn z levé strany z budovy (průchod interiérem) a do pravé části skleníku z pravé strany z venku. Vstup přes interiér je bezbariérový, vstup z venku je upravený pomocí rampy, povrch je zámková dlažba. Rampa je dlouhá 185 cm, široká 127 cm a se sklonem 8,6°. Prostor před dveřmi je dostačují. Dveře do skleníku jsou dvoukřídlé, mechanické s otevíráním ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 125 cm. Uvnitř skleníku jsou mobilní překážky, z větší části je tak přístupný. Upravené toalety jsou pouze v budově, běžné WC je součástí skleníku.

 

Hygienické zázemí

Samostatná, volně přístupná upravená toaleta v přízemí. Dveře šířky 90 cm se otevírají ven, madlo na vnitřní straně. Kabina je široká 160 cm a hluboká 210 cm. Vypínač světla se nachází nalevo za dveřmi ve výšce 123 cm. Levý bok WC mísy je od levé stěny vzdálen 20 cm, pravý bok WC je od pravé stěny vzdálen 110 cm. Prostor je dostačující na manipulaci s vozíkem, blokován pouze sklopným madlem na pravé straně. WC mísa je ve výšce 47 cm, toaletní papír a signalizační tlačítko (ve výšce 123 cm) v dosahu. Mechanické splachování na zadní stěně ve výšce 113 cm. U WC jsou dvě madla (pravé sklopné, levé pevné) ve výšce 78 cm a délce 80 cm. Umyvadlo má dostatečný podjezdový prostor, páková baterie ve výšce 100 cm. Napravo od umyvadla je svislé madlo s délkou 55 cm začínající ve výšce 134 cm nad podlahou. Nad umyvadlem je sklopné zrcadlo a kabina je dále doplněna držákem na mýdlo a odpadkovým košem. V upraveném hygienickém zázemí není přebalovací pult. V objektu se nachází i běžné WC s označením pomocí piktogramů, bez označení Braille.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru