Přírodovědecká fakulta 17. listopadu 50A

INTERIÉR A VSTUP

U budovy, která se nachází v kampusu Envelopa naproti kolejím Bedřicha Václavka, se nenachází vyhrazené parkovací stání. Přístup do budovy vede po asfaltové komunikaci a následně chodníkem s podélným sklonem 7,3 %, vodicí linie chybí. Plocha přede dveřmi nabízí v hloubce dostatečný prostor, šířka průjezdu je 120 cm. Zvonek chybí, stejně jako AOM. Vstup vede přes mechanické jednokřídlé dveře s otevíráním ven a s průjezdnou šířkou 87 cm a prahem o výšce 2 cm. Zádveří nabízí dostatečný manipulační prostor. Dveře zádveří jsou opět mechanické jednokřídlé se zavíráním do zádveří, průjezdová šířka je 82 cm. Prosklené plochy nejsou kontrastně značeny. V zádveří se následně nachází vrátnice. V interiéru se nachází přímé schodiště o šířce 125 cm se zábradlím, které je lokalizováno v pravé části budovy. Patra budovy spojuje také výtah, který se nachází vpravo naproti schodišti. Výtah je volně přístupný, osobní, s dojezdem na hlavních podestách, spojuje 1. – 4. patro. Popiska je viditelná. Nástupní plocha má šířku i hloubku 100 cm. Dveře výtahu jsou šachetní s průjezdnou šířkou 80 cm, otevírání je automatické. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce 120 cm, jsou vystouplé, digitální, značené Braillem. AOM chybí. Klec má tyto rozměry: šířka 100 cm a hloubka 127 cm. Ovladač je od nejbližšího rohu vzdálen 47 cm, výška horního tlačítka je 100 cm. Označení uvnitř klece je vystouplé, digitální i Braille. Hlášení je fonetické. V kleci se nachází madlo na čelní stěně, zrcadlo chybí, stejně tak sedátko.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ

V budově chybí upravené WC, na každém patře se nachází standartní WC.