Přírodovědecká fakulta Budova H1


INTERIÉR A VSTUP

Objekt je vzdálen 190 m od vyhrazeného parkovacího stání (1), které je vpravo před vrátnicí. Na vrátnici je okénko ve výšce 110 cm a je možné zde získat veškeré potřebné informace k areálu Šlechtitelů.  Objekt je vzdálen 260 m od nejbližší zastávky MHD.  Přístupová cesta k objektu je z asfaltu a zámkové dlažby (chodník vedoucí od autobusové zastávky). Přístup k hlavnímu vstupu je bezbariérový, zajištěn rampou. Rampa je pevná, přímá o šířce 320 cm, délce 820 cm se sklonem 2,8°. Plocha pod rampou i nad rampou je dostatečná. Hlavní vstup je tvořen volně přístupnými dvoukřídlími dveřmi, otevírající se ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 90 cm, průjezdová šířka vedlejšího křídla je 90 cm. Zvonek s interkomem se nachází ve výšce 120 cm vlevo od dveří (odsazení od roku 52 cm). Akustický orientační majáček chybí, vodicí linie přírodní (obrubník) a umělá (zábradlí rampy). Zádveří je široké 410 cm a hluboké 560 cm. Napravo v zádveří je schodiště s šířkou 175 cm a oboustranným madlem ve výšce 100 cm. Vlevo v zádveří je výtah a naproti hlavnímu vstupu dveře do chodby. Interiér celé budovy je bezbariérový, bez překážek. Chodby jsou dostatečně široké, podlaha hladká. Interiér doplňují židličky na stranách chodby, nástěnky na stěnách.

Výtah je volně přístupný a zajišťuje přístup do všech pater budovy (1.–2.NP) s dojezdem na hlavních podestách. Výtah má automatické posuvné dveře s průjezdovou šířkou 90 cm. Ovladače na nástupních místech jsou umístěny ve výšce 100 cm s vystouplým reliéfem a se značením Braille. Klec je neprůchozí s šířkou 110 cm a hloubkou 140 cm. Ve výtahu na čelní straně je umístěno zrcadlo (výška spodní hrany 95 cm) i madlo ve výšce 90 cm. Sedátko je funkční ve všech polohách, výška 50 cm. Ovladače uvnitř klece jsou vzdáleny od nejbližšího rohu 60 cm a horní tlačítko se nachází se výšce 115 cm. Ovladače mají rytý reliéf a označení Braille. Pokyny na havarijní službu jsou ve výšce 135 cm. Výtah poskytuje fonetické hlášení.

 

Hygienické zázemí

Samostatná, volně přístupná toaleta se nachází ve všech patrech objektu, vždy nalevo po vstupu do chodby ze zádveří.  Toaleta je uzamykatelná zevnitř a na dveřích je značení z piktogramů. Dveře šířky 90 cm se otevírají ven z kabiny, madlo na vnitřní straně. Kabina je široká 180 cm a hluboká 250 cm. Vypínač světla umístěn napravo za dveřmi ve výšce 113 cm. Signalizační tlačítko ve výšce 100 cm napravo od WC mísy. Levý bok WC mísy je od levé stěny vzdálen 110 cm, pravý bok je od pravé stěny vzdálen 30 cm. Prostor nalevo od WC mísy je blokovaný prvkem, který nelze snadno přemístit (krabice s pracovními prostředky uklízeček). WC sedátko je ve výšce 47 cm, toaletní papír z dosahu (vedle signalizačního tlačítka). Mechanické splachování se nachází vzadu (výška 113 cm) i z boku (výška 100 cm, odsazení od nejbližšího rohu 65 cm). U WC jsou dvě madla délky 80 cm upevněna ve výšce 77 cm. Pravé madlo je pevné, levé je sklopné a funkční ve všech polohách. Umyvadlo s dostatečným podjezdem je umístěno ve výšce 85 cm, páková baterie ve výšce od podlahy 100 cm. Napravo od umyvadla je pevné svislé madlo s délkou 60 cm začínající ve výšce 120 cm. Nad zrcadlem je sklopné zrcadlo a dále je v blízkosti umyvadla dávkovač na mýdlo i držák s papírovými ubrousky (napravo od umyvadla). V objektu se nachází i běžné WC s označením Braille a piktogramy.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru