Přírodovědecká fakulta Budova G1


INTERIÉR A VSTUP

Ve vzdálenosti 10 m nalevo od objektu se nachází dvě vyhrazená parkovací stání. Od nejbližší zastávky MHD je objekt přístupný ve vzdálenosti 370 m. Na vrátnici (napravo po vstupu do areálu Šlechtitelů hlavní bránou) je okénko ve výšce 110 cm a je možné zde získat veškeré potřebné informace k areálu Šlechtitelů. Přístupová cesta k objektu je ze zámkové dlažby, v případě dopravy MHD i asfaltová cesta. Přístup k hlavnímu vstupu je bezbariérový (chodník s nájezdy) a vodicí linie jsou pouze přirozené. Hlavní vstup je tvořen dvoukřídlými dveřmi s mechanickým otevíráním ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 90 cm, průjezdová šířka vedlejšího křídla taktéž 90 cm. Nalevo před vstupem se v těsné blízkosti dveří nachází zvonek s interkomem ve výšce 146 cm. Chybí akustický orientační majáček. Zádveří je široké 513 cm a hluboké 300 cm, podlaha pokrytá kobercem. Dveře v zádveří jsou dvoukřídlé, mechanické s otevíráním do zádveří. Průjezdová šířka hlavního křídla 90 cm, průjezdová šířka vedlejšího křídla 90 cm. Interiér celé budovy je bezbariérový, bez překážek. Chodby jsou dostatečně široké, podlaha hladká. Schodiště spojující patra budovy je přímé a široké 160 cm s oboustranným zábradlím. V interiéru je hodně skleněných ploch, které jsou značeny v horní i spodní výškové úrovni. Vstup na terasu v 1. NP je bariérový a není určen na volné použití pro studenty. V prostoru před vstupem jsou stolky a židle pro použití studentů (prostor pro pohyb na vozíku nedostačující).

Výtah se nachází v přízemí vlevo po vstupu do budovy a spojuje všechny patra budovy (1.–3. NP). Výtah je volně přístupný s automatickými posuvnými dveřmi do stran (průjezdová šířka 90 cm) a dojezdem na hlavních podestách. Výška tlačítka na přivolání výtahu je 96 cm, vystouplý reliéf i značení Braille. Klec je průchozí s druhými dveřmi na protější straně (dveře jsou totožné). Šířka klece je 105 cm, hloubka 210 cm. Ve výtahu je madlo na boční stěně ve výšce 80 cm a sedátko funkční ve všech polohách ve výšce 46 cm (ovládání není v dosahu). Ovladače uvnitř klece jsou na pravé straně vzdálené od nejbližšího rohu 80 cm a výška horního tlačítka je 120 cm. Ovladače mají vystouplý reliéf i označení Braille. V blízkosti ovladačů jsou pokyny na havarijní službu i zvonek na přivolání pomoci. Zrcadlo s výškou spodní hrany 95 cm doplňuje boční stěnu. Výtah poskytuje akustické hlášení pouze z venkovních prostor, uvnitř výtahu bez hlášení.

 

Hygienické zázemí

Volně přístupná, uzamykatelná toaleta se nachází v přízemí budovy. Toaleta je zvlášť pro ženy i muže. Dveře s madlem na vnitřní straně jsou široké 90 cm a otevírají se ven. Kabina je široká 180 cm a hluboká 220 cm. Vypínač světla se nachází nalevo za dveřmi ve výšce 110 cm. Signalizační tlačítko ve výšce 90 cm je umístěno nalevo od záchodové mísy. Levý bok WC mísy je od levé stěny vzdálen 33 cm, pravý bok WC mísy je od pravé stěny vzdálen 115 cm. Prostor je dostatečně veliký na manipulaci vozíku. WC sedátko je ve výšce 44 cm, toaletní papír v dosahu (nalevo vedle signalizačního tlačítka), mechanické splachování je vzadu na zdi ve výšce 93 cm. U WC jsou dvě madla délky 78 cm upevněná ve výšce 77 cm. Levé madlo je pevně připevněno, pravé je sklopné a funkční ve všech polohách. Umyvadlo s dostatečným podjezdem je umístěno ve výšce 86 cm, páková baterie ve výšce 100 cm funguje. Napravo od umyvadla je pevné svislé madlo začínající ve výšce 120 cm s délkou 56 cm. Nad zrcadlem je sklopné zrcadlo a kabina je dále doplněna o dávkovač mýdla a utěrkami na ruce s odpadkovým košem (levá zeď od umyvadla). Takto dva vybavené záchody se nachází v přízemí budovy. V objektu se nachází i běžné WC s označením piktogramů, bez značení Braille.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru