Přírodovědecká fakulta Budova F2


INTERIÉR A VSTUP

Objekt je vzdálen 50 m od vyhrazeného parkovacího stání (1), které se nachází vlevo za budovou. Od nejbližší zastávky MHD je objekt vzdálen 270 m. Vrátnice celého areálu je napravo po vstupu hlavní branou, kde se nachází okénko ve výšce 110 cm. Přístupová cesta k objektu je ze zámkové dlažby, v případě využití MHD i asfaltová cesta.  Samotný přístup k hlavnímu i vedlejšímu vstupu je bezbariérový (chodník se sníženými nájezdy), povrch zámková dlažba. Hlavní vstup se nachází vlevo od pohledu vyhrazeného parkovacího stání. Hlavní vstup je tvořen volně přístupnými dvoukřídlými dveřmi s mechanickým otevíráním ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 90 cm, průjezdová šířka vedlejšího křídla je 80 cm. Zvonek a akustický orientační majáček chybí, vodicí linie pouze přírodní (obrubník). V zádveří napravo je přímé schodiště o šířce 165 cm s oboustranným zábradlím. Naproti hlavnímu vstupu jsou vchodové dveře do chodby v interiéru. Nalevo od dveří (odsazení od rohu 40 cm) je ve výšce 135 umístěn zvonek. Dveře v přízemí nejsou volně přístupné, v ostatních patrech ano. Interiér celé budovy je bezbariérový, bez překážek. Chodby, průjezdy jsou dostateční široké, podlaha s hladkým povrchem.

Vedlejší vstup je vzdálen do 10 m od vyhrazeného parkovacího stání vpravo. Umožňuje však pohyb pouze v přízemí, výtah není přístupný z této strany budovy. Vedlejší vstup je volně přístupný, bezbariérový. Vedlejší vstup je tvořen jednokřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka 90 cm) otevírajícími se ven. Zvonek s interkomem je umístěn ve výšce 116 cm, odsazení od rohu 10 cm. Chybí akustický orientační majáček a vodicí linie. V zádveří napravo je schodiště široké 120 cm s oboustranným zábradlím ve výšce 100 cm. Dveře do interiéru jsou jednokřídlé s průjezdovou šířkou 100 cm. Pro vstup do interiéru v přízemí je potřeba využít zvonek stejně jako při vstupu do interiéru v přízemí z hlavního vchodu.

 

Výtah se nachází vlevo v zádveří, je volně přístupný s automatickými posuvnými dveřmi do strany (průjezdová šířka 90 cm). Výtah spojuje všechny patra budovy (0. – 2. NP) s dojezdem na hlavních podestách. Ovladače pro přivolání výtahu jsou ve výše 96 cm, vystouplý reliéf a značení Braille. Klec neprůchozí, šířka 110 cm, hloubka 145 cm. Ve výtahu je madlo (ve výšce 90 cm), sedátko (ve výšce 50 cm) a zrcadlo na čelní stěně s výškou spodní hrany 90 cm. Ovladače uvnitř klece jsou ve výšce 115 cm, odsazení od rohu 40 cm. Ovladače mají vystouplý reliéf, značení Braille. Výtah poskytuje fonetické hlášení. Pokyny na havarijní službu ve výšce 135 cm.

 

Hygienické zázemí

Samostatná, volně přístupná toaleta se nachází ve 2. patře budovy. Dveře šířky 90 cm se otevírají ven, madlo na vnitřní straně. Kabina je široká 184 cm a hluboká 210 cm. Vypínač světla se nachází nalevo za dveřmi ve výšce 110 cm. Signalizační tlačítko ve výšce 95 cm je umístěno nalevo od záchodové mísy. Levý bok WC mísy je od levé stěny vzdálen 27 cm, pravý bok WC mísy je od pravé stěny vzdálen 113 cm. Prostor je dostatečně veliký na manipulaci vozíku. WC sedátko je ve výšce 50 cm, toaletní papír v dosahu (nalevo vedle signalizačního tlačítka), mechanické splachování je vzadu na zdi ve výšce 110 cm i z boku ve výšce 95 cm (vzdálenost od roku 50 cm). U WC jsou dvě madla délky 80 cm upevněná ve výšce 78 cm. Obě madla jsou plně funkční, levé pevné, pravé sklopné. Umyvadlo s dostatečným podjezdem je umístěno ve výšce 83 cm, páková baterie ve výšce 100 cm funguje bez problému. Napravo od umyvadla je pevné svislé madlo začínající ve výšce 120 cm s délkou 64 cm. Nad umyvadlem je sklopné zrcadlo a kabina je dále doplněna o dávkovač mýdla a sušič rukou, který je na levé zdi od umyvadla. Nechybí ani odpadkový koš nalevo od záchodové mísy. V objektu se nachází i běžné WC s označení Braille a piktogramy.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru