Přírodovědecká fakulta 17. listopadu 50


INTERIÉR A VSTUP

U budovy, která se nachází v kampusu Envelopa naproti kolejím Bedřicha Václavka, se nenachází vyhrazené parkovací stání. Přístup do budovy vede po asfaltové komunikaci bez převýšení, vodicí linie chybí. Pro vstup do budovy je nutné využít svislou plošinu, která překonává 10 schodů, hlubokých 33 cm a vysokých 14 cm, schody nabízí průchod 98 cm široký. Plošina je uzamčená bez zvonku na nástupních plochách. Šířka plošiny je 84 cm a hloubka 140 cm. Plošina má nosnost 400 kg. Plocha pro nástup na plošinu je dostatečná, šířka vstupu je 83 cm dvířkami. Horní nástupní plocha je taktéž dostatečná s čelním nástupem, šířka vstupu je taktéž 83 cm. Ovladač vně plošiny dole je ve výšce 86 cm, na horní ploše 105 cm, uvnitř plošiny poté 110 cm. Po výstupu plošinou se dostaneme ke vstupu do budovy, u něj chybí zvonek i AOM. Dveře jsou dvoukřídlé mechanické s otevíráním ven, průjezdná šířka hlavního křídla 82,5 cm, vedlejšího 90 cm. Práh má výšku 2 cm. Zádveří nabízí dostatečný manipulační prostor. Dveře zádveří jsou automatické dvoukřídlé posuvné o průjezdné šířce 150 cm bez prahu. Za nimi se nachází již interiér s vrátnicí napravo s pultem ve výšce 100 cm, dále se naproti nachází posezení s konferenčním stolkem.

V interiéru se nachází přímé schodiště o šířce 113 cm se zábradlím, které spojuje všechna patra budovy. Pro pohyb mezi patry je možné využít výtah s dojezdem na hlavních podestách. V přízemí se nachází na konci chodby po pravé straně, je volně přístupný, osobní a spojuje suterén s druhým patrem. Nástupní plocha je dostatečná. Dveře výtahu jsou šachetní o průjezdné šířce 130 cm, s automatickým otevíráním. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce 110 cm, mají vystouplý reliéf, dále jsou digitální a označeny Braillem. AOM u výtahu chybí. Klec výtahu je průchozí s druhými dveřmi na čelní stěně. Uvnitř klece jsou ovladače vzdáleny 46 cm od nejbližšího rohu, výška horního tlačítka je 117 cm. Tlačítka uvnitř jsou vystouplá, digitální a označena Braillem. Hlášení je jak akustické, tak fonetické. Klec je vybavena madlem na boční stěně, zrcadlo chybí, sedátko je funkční a ovladač je z něj v dosahu.

V celém interiéru není zúžený průchod, ani turnikety. Proskleným plochám chybí kontrastní značení. AOM v interiéru chybí, stejně tak jakýkoliv navigační systém pro osoby se zrakovým omezením. Celý interiér je přístupný.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ

Samostatná, označená, volně přístupná toaleta se nachází v suterénu vlevo od výstupu z výtahu. Průchod k toaletám je široký 93 cm. Upravené WC je označeno i Braillem. Dveře mají průjezdnou šířku 90 cm, vypínač se nachází venku ve výšce 113 cm. Kabina je široká 224 cm a hluboká 188 cm. Vzdálenost od levého boku mísy k levé stěně je 123 cm a vzdálenost pravého boku mísy k pravé stěně je 29 cm. Sedátko je ve výšce 56,5 cm, mísa je od zadní stěny odsazena 26,5 cm, prostor pro vozík je tedy dostatečný a volný. Toaletní papír je v dosahu z mísy. Splachování se nachází vzadu ve výšce 120 cm, je mechanické a funguje v pořádku. Madlo vlevo je sklopné o délce a výšce 83 cm, madlo vpravo je pevné o délce 80 cm a výšce 85 cm. Osová vzdálenost madel je 56,5 cm. Umyvadlo se nachází ve výšce 80 cm na čelní stěně, podjezd je dostatečný, páková baterie je ve výšce 92 cm od podlahy. K dispozici je vodorovné madlo o délce 61 cm a výšce 79 cm. Signalizační tlačítko je ve výšce 98 cm, přebalovací pult chybí. Běžné WC v objektu je.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru