Právnická fakulta – budova B


INTERIÉR A VSTUP

            Na parkovišti u budovy právnické fakulty jsou dvě vyhrazená parkovací místa. Při cestě od parkovacího místa k budově je potřeba překonat obrubník výšky 7 cm. Povrch před budovou je rovný, hladký, bez sklonu. Vodicí linie ale chybí.

            Před hlavním vchodem se nachází 9 schodů, k jejich překonání lze pevnou lomenou rampu. Rampa má 4 ramena a 3 podesty. Šířka všech ramen i podest je 150 cm, délka ramen je 300 cm a sklon 7,5 %, délka 1. a 3. podesty je 200 cm, délka 2. podesty je 400 cm. Opatřena je po obou stranách zábradlím – horní ve výšce 92 cm, spodní ve výšce 25 cm.

            U vchodových dveří se v levé části nachází zvonek s interkomem. Je ve výšce 153 cm, od roku odsazen 56 cm. Vchodové dveře jsou dvoukřídlé, mechanické a otevírají se ven. Průjezdová šířka hlavního křídla je 100 cm, vedlejšího křídla 100 cm. Výška prahu je 0 cm. Tyto vchodové dveře jsou dvoje – identické, vedle sebe. Prostor v zádveří je dostatečný. Schodiště, které se v interiéru nachází, má kontrastní značení prvního a posledního schodu, které by ale potřebovalo vzhledem k opotřebení obnovit. Také prosklené plochy jsou kontrastně označeny, a to v horní výškové úrovni.

            V levé části zádveří se nachází vrátnice. Ze zádveří vedou troje dveře.

            Pravé dveře vedou do prostoru k aule a malým sálům. Jedná se o dveře mechanické dvoukřídlé, průjezdová šířka obou křídel je 100 cm. Dveře jsou opatřeny madly – u levého křídla ve výšce 87 cm, u pravého křídla ve výšce 95 cm. Prostor před aulou a malými sály je dostatečný. Za aulou jsou toalety – pánské i dámské. Obě oddělení pak mají i toaletu bezbariérovou.

            Dveře ze zádveří nacházející se přímo naproti vchodu vedou ke knihovně a studovně v tiché zóně. Jedná se o dveře automatické, s průchozí šířkou 150 cm. Knihovna se nachází v přízemí, dveře do ní jsou také automatické, s průchozí šířkou 100 cm. Do prostoru studovny v tiché zóně vede 24 schodů. Bezbariérový přístup je možný výtahem z levé části budovy. V prvním patře, po vystoupení z výtahu, je příchod do studovny koridorem. Stoly ve studovně mají podjezdovou výšku 80 cm. Nachází se zde i malá kuchyňka, dveře do ní mají průchozí šířku 80 cm. Kuchyňský pult je vysoký 90 cm a nemá možnost podjezdu.

            Třetí dveře ze zádveří vedou vlevo, ke schodišti, výtahu a další bezbariérové toaletě. Jedná se o dveře mechanické dvoukřídlé, průjezdová šířka obou křídel je 100 cm. Dveře jsou opatřeny madly – u levého křídla ve výšce 87 cm, u pravého křídla ve výšce 95 cm. Přístup do vyšších pater je zajištěn výtahem. Výtah spojuje 4 patra (−1 až 3). Nástupní plocha je dostatečně velká. Ovladač (v. horního tlačítka 114 cm), reliéfy vystouplé a grafické.  Značení je i v Braillově písmu. Převýšení (rozdíl výšek mezi podlahou klece a nástupištěm) není. Dveře jsou šachetní (š. 76 cm), otevírání mechanické, směrem ven. Nachází se zde také klecové dveře (š. 76 cm), otevírání automatické. Šířka klece je 76 cm, hloubka je 205 cm, výtah je neprůchozí. Akustický majáček ve výtahu není. Uvnitř klece se nachází ovladače (vzdálenost od nejbližšího rohu 37 cm, horní tlačítko je ve výšce 143 cm, reliéfy vystouplé, grafické, nechybí ani značení v Braillově písmu). Hlášení ve výtahu není žádné. Vybavení klece tvoří madlo (boční stěna), nachází se zde i sedátko, funkční ve všech polohách. Zrcadlo ve výtahu není.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ

            Bezbariérová toaleta se nachází v přízemí, v pravé části budovy, v blízkosti malého sálu. Je součástí jak dámského, tak pánského oddělení. Předsíň je dostatečně prostorná, dveře do předsíně mají průchozí šířku 90 cm, jsou mechanické a otevírají se dovnitř. Kabina je volně přístupná a označená piktogramem. Dveře se otvírají směrem vně (šířka 95 cm), na vnitřní straně madlo. Součástí kabiny (šířka 203 cm, hloubka 165 cm) je vypínač (vypínač 127 cm). Vzdálenost od levého boku mísy k levé stěně je 35 cm, vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně je 129 cm, výška sedátka je 47 cm, prostor pro vozík vedle WC mísy je volný, toaletní papír je v dosahu z mísy. Splachování toalety se nachází vzadu, mechanické a je v pořádku. Výška splachovadla je 108 cm. Madla jsou oboustranná. Madlo levé je pevné (délka 79 cm, výška 74 cm), madlo pravé je sklopné (délka 82 cm, výška 88 cm), osová vzdálenost madel je 65 cm. Výška umístění umyvadla je 78 cm, podjezd umyvadla v hloubce 20 cm od hrany umyvadla je dostatečný. Baterie páková (výška od podlahy 89 cm), madlo chybí. Nad umyvadlem je zavěšené sklopné zrcadlo, výška spodní hrany je 120 cm. Na toaletě není signalizační tlačítko ani přebalovací pult. V objektu se nachází i běžné WC.

            Bezbariérová toaleta se nachází také v levé části budovy, v chodbě vlevo od výtahu. Jedná se o samostatnou toaletu, mimo dámské nebo pánské oddělení. Označení je na dveřích nad klikou, včetně Braillova písma. Z předsíně o šířce 143 cm a hloubce 389 cm vedou dveře do dvou samostatných kabinek, identických, pouze zrcadlově obrácených a do kabinky klasické neupravené toalety. Dveře do kabinek bezbariérových toalet se otevírají ven, průchozí šířka je 90 cm. Z vnitřní strany jsou opatřeny madly ve výšce 80 cm. Kabinky jsou dostatečně prostorné – šířka162 cm, hloubka 157 cm. V levé kabince se vypínač nachází po pravé straně ve výšce 97 cm. Vzdálenost od levého boku mísy k levé stěně je 30 cm, vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně je 97 cm, výška sedátka je 53 cm, prostor pro vozík vedle WC mísy je volný, toaletní papír je v dosahu z mísy. Splachování toalety se nachází z boku, mechanické a je v pořádku. Výška splachovadla je 93 cm, od rohu vzdálené 80 cm. Madla jsou oboustranná. Madlo levé je pevné (délka 86 cm, výška 80 cm), madlo pravé je sklopné (délka 80 cm, výška 80 cm), osová vzdálenost madel je 60 cm. Výška umístění umyvadla je 81 cm, podjezd umyvadla v hloubce 20 cm od hrany umyvadla je dostatečný. Baterie páková (výška od podlahy 96 cm), madlo vpravo u umyvadla je svislé o délce 56 cm, středová výška 115 cm. Signalizační tlačítko je v horní úrovni ve výšce 100 cm, ve spodní úrovni ve výšce 5 cm. Na toaletě není přebalovací pult. V objektu se nachází i běžné WC.

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru