Menza 17. listopadu


INTERIÉR A VSTUP

            Objekt se nachází zhruba 300 metrů od zastávky Žižkovo náměstí. U objektu není žádné vyhrazené parkovací stání. Vchody do budovy jsou dva, hlavní se nachází na ulici naproti kolejím Bedřicha Václavka, kde je nutné pro vstup využít šikmou plošinu. Vedlejší vchod se nachází naproti budově Přírodovědecké fakulty 17. listopadu 50.

K hlavnímu vstupu vede chodník bez sklonu. Vodicí linie chybí. Jak bylo zmíněno, pro vstup do budovy je nutné využít šikmou plošinu, která překonává 9 schodů o výšce 15 cm a hloubce 35 cm. Plocha před vstupem je dostatečná. Plošina je volně přístupná o šířce 78 cm a hloubce 90 cm, minimální nosnost není známa, ale 150 kg by měla splňovat. Šířka vstupu je 72 cm. Výška převýšení mezi nástupní plošinou a nástupištěm je cca 4 cm. Na plošinu se jak dole, tak nahoře nastupuje čelně. Prostor pro nástup na horní nástupní ploše je dostatečný. Ovladače jsou nahoře i dole ve výšce 110 cm a zvonek na nich chybí. Uvnitř plošiny se nachází ovladač ve výšce 75 cm zavěšený na madle. Po vystoupání schodů na plošině se dostaneme k hlavnímu vstupu, AOM u něj chybí. Dveře jsou dvoukřídlé mechanické s otevíráním ven, průjezdová šířka hlavního křídla je 90 cm, vedlejšího křídla stejně tak 90 cm, práh není. V zádveří se nachází zvonek na vrátnici, je ve výšce 140 cm, jedná se pouze o zvonění. Dveře zádveří jsou dvoukřídlé mechanické, průjezdná šířka hlavního křídla je 66 cm, vedlejšího taktéž, práh není. Kontrastní značení prosklených ploch chybí.

Vedlejší vchod není značen, nachází se na boční straně budovy. Cesta k němu vedle po zámkové dlažbě. Vchod je volně přístupný, před ním se nachází 4 schody, plocha před dveřmi je dostatečná. AOM chybí. Dveře jsou dvoukřídlé mechanické s otevíráním ven. V zádveří se nachází dalších 6 schodů o výšce 15 cm a hloubce 30 cm. Kontrastní značení prosklených ploch chybí. První a poslední schod jsou kontrastně značeny. V interiéru, který tvoří především chodba je dostatečný prostor, prosklené plochy nejsou kontrastně značeny, stejně tak nejsou značeny schody, v interiéru chybí AOM. Při vstupu hlavním vchodem a následným pokračováním do koridoru budovy se nalevo nachází svislá plošina, tváří se jako výtah, ale ovládání je jako u plošiny, která slouží k dopravení se k výdeji jídel. Překonává přímé schodiště, které je zalomené, široké 153 cm, je opatřeno zábradlím. Schody mají výšku 20 cm a hloubku 30 cm. V přízemí u výtahu se nachází automaty pro objednávání jídel, vyšší typ stojanů je vysoký 150 cm, nižší 110 cm. Na druhém konci chodby se nachází „okénko“ pro dobíjení kreditu.

Plošina se nachází v přízemí a spojuje pouze přízemí s výdejnou ve 2. podlaží. Nástupní plocha je dostatečná. Dveře jsou šachetní o šířce 90 cm, otevírají se mechanicky ven. Na nástupním místě je pouze 1 tlačítko ve výšce 110 cm, je ploché, Braille chybí. AOM u plošiny chybí. Klec má šířku 120 cm a hloubku 136 cm a je průchozí na čelní stěně. Ovladače v kleci jsou od rohu vzdáleny 72 cm a jsou ve výšce 100 cm. V kleci se nachází madlo na boční stěně, celá klec je prosklená.  Pro jízdu je nutné držet tlačítko po celou dobu jízdy, sedátko v kleci chybí. Hlášení je akustické.

Po vyjetí do prostor jídelny se při výstupu ze schodů nachází průchod pro výdej jídla, je široký 100 a funguje jako závora. Při výdeji je nápomocen personál menzy, výdejní linka se nachází ve výšce 88 cm, kdy nejvyšší bod jsou snímače na karty ve výšce 150 cm, s přiložením karty, ale i odnášením táců pomůže personál. Stoly jsou od sebe vzdáleny 137 cm, podjezd stolů činí 71 cm.

 

Hygienické zázemí

Samostatná, označená, volně přístupná toaleta se nachází vlevo od hlavního vstupu. Dveře šířky 100 cm se otevírají z kabiny, na vnitřní straně i vnější straně dveří je upevněno madlo. Kabina má šířku 195 cm a hloubku 211 cm. Vypínač světla se nachází uvnitř vlevo ve výšce 93 cm. Chybí nouzové signalizační tlačítko. Levý bok WC mísy je od stěny vzdálen 29 cm, pravý 93 cm od pravé stěny. Výška sedátka je 50 cm, toaletní papír je v dosahu a mechanické splachování WC je vzadu na toaletě ve výšce 90 cm. U WC jsou dvě madla ve výšce 80 cm (pevné madlo vlevo délky 82 cm, sklopné madlo vpravo délky 83 cm, osová vzdálenost madel 64 cm). Umyvadlo umístněné ve výšce 90 cm s dostatečným podjezdem a pákovou baterií, madlo chybí. V objektu se nachází i běžné WC bez označení Braille.

 

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru