Filozofická fakulta Křížkovského 10


VSTUP

Parkoviště se nachází hned u vstupu budovy č. 10, kde se nacházejí dvě vyhrazená parkovací místa, popřípadě je možné se dopravit tramvají na zastávku Náměstí Republiky, která je vzdálena zhruba 200 metrů. Parkování je ale dle pana vrátného možné i na nádvoří.

Pro vstup do budovy je nutné nejdříve projít dvěma historickými dvoukřídlými vraty, kdy průjezdová šířka činí 250 cm při otevřených obou křídlech, která jsou dle vrátnice otevřena prakticky kdykoliv, v případě jednoho křídla je průjezdná šířka 83 cm. Před vraty se nachází nájezd z historické dlažby o podélném sklonu 13,5 % a příčném sklonu 3,8 %. Jako přirozená linie pro vstup může sloužit obrubník a následně zeď budovy. Zvonek s interkomem se nachází vlevo u vrat ve výšce 165 cm a odsazený je od rohu 62,5 cm. Na vrátnici, která je v zádveří, je ale ochotný personál a pohybuje se tam poměrně značné množství lidí. Vrátnice funguje jako společná vrátnice pro budovy č. 10, 12 a 14. Plocha před vstupem je dostatečná. Akustický orientační majáček chybí.

V zádveří je prostor dostatečný a vrata zádveří jsou shodná se vstupními vraty. Stejně tak jsou bez prahu. Za dveřmi zádveří se nachází velké nádvoří. Nádvoří je dlážděno historickou dlažbou, přirozená vodicí linie okolo zdí je narušena stojany na kola, záhony a lavičkami. V nádvoří se nacházejí čtyři vchodové dveře do jednotlivých částí budovy, vchody mají šířku nejméně 80 cm. Vchod A se nachází vlevo po vstupu do nádvoří, vchod B taktéž vlevo, vchod C se nachází v pravé části protější zdi a vchod D, studijní oddělení, vpravo.

VÝTAHY

Na nádvoří je kromě toho možný nástup do dvou výtahů, které jsou identické. Výtah spojuje patra – 1 až 3 (kdy 3. patro odpovídá 4. podlaží). Nástupní plocha výtahů je dostatečná. Vstup do výtahu je široký 80 cm šachetními automatickými dveřmi. Výška horního tlačítka na nástupních patrech je ve všech patrech do 115 cm. Tlačítka jsou vystouplá, grafická i digitální, zároveň označena Braillem. AOM chybí. Klec výtahu je široká 110 cm a hluboká 140 cm, je průchozí na čelní stěně. Ovladače uvnitř klece jsou vzdáleny od nejbližšího rohu 64 cm, výška horního tlačítka je 119 cm, tlačítka jsou vystouplá, grafická i digitální, označena Braillem. Hlášení je akustické i fonetické. Klec je vybavena madlem na boční stěně, zrcadlem s výškou spodní hrany 125 cm a sedátkem funkčním ve všech polohách. Ovladač je v dosahu ze sedátka se značným natažením.

INTERIÉR

Budova je rozdělena do několika bloků, kdy v každém patře u schodiště se nachází plánek příslušného podlaží a části budovy. V budově se nachází několik schodišť. Schody o výšce 14 cm a hloubce 34 cm po 14 až 16 schodech, následně s podestou. Kontrastně značeny nejsou. V interiéru se nenachází zúžený prostor, turnikety taktéž v objektu nejsou. Prosklené plochy nejsou kontrastně značeny. V interiéru se nenacházejí akustické orientační majáčky, taktéž absentují navigační systémy pro osoby se zrakovým postižením. V chodbách se nacházejí sedačky. V interiéru se nacházejí dvě šikmé plošiny. Obě jsou shodné, ovládání je na klíč, který je na vrátnici, u plošin je uvedeno telefonní číslo. Jedna plošina se nachází u auly v 2. nadzemním podlaží vlevo od výtahu, překonává 5 schodů, druhá je ve vchodu B v přízemí, překonává 6 schodů. Šířka plošiny je 79 cm a hloubka 90 cm, nosnost 250 kg. Nástupní plošiny jsou dostatečné. Převýšení mezi podlahou plošiny a nástupištěm je zhruba 7 cm. Šířka vstupu činí 71 cm. Ovladače jsou umístěny ve výšce do 110 cm, uvnitř plošiny 100 cm. Zvonek pouze uvnitř plošiny.

HYGIENICKÉ ZAŘÍZENÍ

Upravené WC se nachází na každém podlaží, v prvním podlaží je však na zámek, který je k dispozici na vrátnici, ostatní podlaží jsou k dispozici bez klíče. Toalety ve všech podlažích jsou srovnatelné. Toaleta ve 4. podlaží má dvě předsíně, první o šířce 258 cm, hloubce 154 cm, dveře o šířce 88 cm jsou označeny. Druhá předsíň má šířku 128 cm a hloubku 328 cm, dveře o šířce 80 cm. Upravená WC kabina je volně přístupná a je součástí oddělení, jak pro muže, tak ženy. Dveře kabiny jsou široké 80 cm, směr otvírání z kabiny, madlo je uvnitř a dveře jsou označeny. Vypínač v kabině funguje jako automatický. Kabina je široká 260 cm a hluboká 152 cm. Mísa je vzdálena 87 cm od levého boku k levé zdi, napravo je to potom 28,5 cm. Sedátko je ve výšce 44 cm, a je odsazeno 26 cm od zdi. Prostor pro vozík je volný, toaletní papír je v dosahu. Splachování je vzadu ve výšce 104 cm, mechanické a v pořádku. Madla jsou po obou stranách, vlevo je sklopné, dlouhé 70 cm a ve výšce 82 cm, pravé je pevné, dlouhé 80 cm ve výšce 77 cm. Madla jsou osově vzdálena 60 cm. Umyvadlo je ve výšce 83 cm, kdy podjezd je dostatečný. Baterie je páková ve výšce 93 cm od podlahy. Madlo u umyvadlo chybělo. Signalizační tlačítko ve 4.  podlaží není, nicméně na některých jiných upravených WC v budově signalizace je. Přebalovací pult chybí. V budově se nacházejí i běžná WC.

 

Kontakt


Centrum podpory studentů se specifickými potřebami

Mgr. Lucie Flekačová, Ph.D.
pověřena vedením CPSSP

+420 585 635 312
lucie.flekacova@upol.cz

Kde nás najdete


Pedagogická fakulta
Žižkovo nám. 5
771 40 Olomouc

Fakulta tělesné kultury UP
Tř. Míru 117
771 11 Olomouc

Spolupracujeme


Logo Olomouc
Logo Olomoucký kraj
Logo EU + MŠMT

©  Centrum podpory studentů se specifickými potřebami | administrace.

Nahoru