CPSSP v Lehote pod Vtáčnikom

Milí kolegové a drazí studenti,

tým CPSSP měl letos po dvou letech opět příležitost podívat se na Slovensko v rámci workshopu pro žáky Základní školy v Lehote pod Vtáčnikom. Během dvoudenního programu měly děti možnost projít si několik stanovišť zaměřených na práci a komunikaci s osobami s různými druhy postižení, dozvědět se spoustu zajímavostí z těchto oblastí a také se seznámit s pomůckami, které jsou pro osoby s postižením běžnou součástí každodenního života. Na zrakovém stanovišti žáky čekal program v podobě poznávání obrázků po hmatu, tvorby vlastního textu v braillově písmu či také hmatového bludiště. Seznámit se zde také mohli s fungováním 3D tisku a vyzkoušeli si tvořit hmatové obrázky pomocí fuzéru. Další stanoviště pak žákům umožnila vyzkoušet si znakový jazyk a prstovou abecedu, nahlédnout do fungování lidského sluchu, zahrát si sportovní hry ve stylu paralympiády, vyzkoušet si psaní bez rukou, projet se na vozíku a v neposlední řadě také projít se s bílou holí.

Žáci byli velmi šikovní a věříme, že si odnesli spoustu vědomostí a zážitků stejně jako my si odnášíme radost z vydařeného workshopu a vlídné vřelé atmosféry, které se nám v Lehote dostalo. Těšíme se, že si výlet zase někdy zopakujeme.

Tým CPSSP.