Studenti se specifickými poruchami učení

Komu jsou naše služby určeny?

• Studentům s vývojovými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie) a příp. studentům se získanými poruchami čtení a psaní.

Jakou podporu nabízíme studentům se specifickými poruchami učení?

• podpora u přijímacího řízení na VŠ,
  • diagnostika specifických poruch učení (prostřednictvím DysTestu)
  • poradenství ohledně organizačních záležitostí studia,
  • asistenční služby,
  • zpřístupnění studijní literatury,
  • zajišťujeme jazykovou korekturu psaných textů,
  • půjčování pomůcek (PC, diktafon),
  • doporučení k úpravě formy výuky a zkoušení,
  • poradenství pedagogům.

Jaké jsou podmínky podpory pro studenty se specifickými poruchami učení?

• Možnost stát se klientem Centra je zcela dobrovolná a závisí pouze na Vašem osobním uvážení, zda po dobu studia budete využívat nějakou z nabízených variant podpory.
  • V případě navázání spolupráce jsou veškeré další aktivity koordinovány prostřednictvím příslušného koordinátora Centra, který bude zajišťovat naplnění Vašich specifických potřeb a bude usilovat o zajištění rovných příležitostí a maximálního studijního komfortu s důrazem na individuální potřeby každého klienta.
  • Služby, které Centrum poskytuje (mimo sebeobsluhu a volnočasové aktivity), nejsou zpoplatněny, jsou poskytovány zdarma.

Koordinátor pro studenty se specifickými poruchami učení na všech fakultách UP mimo FTK UP

PhDr. Renata Mlčáková, Ph.D.

E-mail: renata.mlcakova@upol.cz

Koordinátor pro studenty se specifickými poruchami učení na FTK UP